Мистецтво, що можна відчути: у Делятині презентували тактильну ікону Матері Божої Гошівської

2 лютого було особливо людно у головному храмі УГКЦ містечка Делятин. Й це не дивно, адже в День Стрітення Господнього багато вірян йдуть на святкове Богослужіння, після чого освячують свічки. Але цього разу на парафіян чекав особливий сюрприз – відразу після Літургії настоятель храму о.Богдан оголосив про прибуття особливої ікони, Матері Божої Гошівської, яку виготовили на прохання Делятинської селищної ради науковці – митці Карпатського національного університету ім.В.Стефаника : професори Олег Чуйко, Надія Бабій, Богдан Губаль . Перед присутніми виступили ректор КНУВС проф. Валентина Якубів; куратор і натхненник проекту, голова Вченої ради Університету проф. Ігор Цепенда, автор ідеї , ініціатор проф. Надія Бабій, які розповіли про ідею створення такого незвичайного твору, його мистецьку та соціальну значимість. Адже завдяки таким іконам / а їх є вже близько 10 / , слабобачучі та незрячі особи можуть тактильно та на слух відчути красу ікони Богородиці, доторкнутись до духовної та культурної спадщини української нації. Після освячення ікони голова місцевої ТГ Богдан Клим’юк та священики церкви подякували керівництву Університету і авторському колективу за чудовий сакральний твір, який відтепер стане окрасою храму та відкриттям для багатьох вірян. Після завершення Служби Божої відбулась зустріч між командою КНУВС та представниками апарату Делятинської ТГ, під час якої було обговорено шляхи подальшої співпраці на основі угоди, що була підписана попередньо. Завешальною локацією зустрічі став місцевий краєзнавчий музей, який приємно здивував великою кількістю цінних експонатів та захоплюючою розповіддю директора музею Андрія Мисюка. Отож, співпраця між КНУВС та громадою Делятинщини обіцяє бути різносторонньою, взаємновигідною та плідною.